• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

9/17/2015

Portokalli

Portokalli                                                        

I pasur me potasio ,fosfor,kalcium,sodio,vitamine A, PP si dhe me fibra ushqimore ;gjithashtu ai ka nje permbajtje te larte te vitamines C: 100 g nga lengu i tije plotesojne nevojat e dites ! Eshte i keshillueshem ne rastet e anemise ,mungeses se vitaminave ,ne rastet Kur ndiheni te lodhur e te debolt ,ndihmon ne parandalimin dhe kurimin e rrugeve te frymemarrjes ,shqetesimet e lekures si dhe te kapilareve te gjakut .Ne kete rast kujdes me mos teprimin duhet te bejne grate me qumesht gjiri  pasi mund te trasmetojne ne qumesht ndonje substance alergjike (alergogene )

Tags:

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians