• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

2/23/2017

Ne mbrojte nga reumatizma


Ne nga kurat e mjekimet popullore per te shmangur dhimbjet e rreumatizmes eshte dhe pergatitja e infuzit me verbena officinale ,ndryshe lulemine,bime kjo me nje temperament te zjarrte .

Pergatitet duke hedhur 5 g lule te thara te kesaj bime ,te cilat mblidhen ne korrik deri ne shtator ,ne 250g uje te nxehte .

E leme te kulloje per 8 ore ,dhe me pas filtrohet .Duke u embelsuar me mjalte ,pihen 4 gota te vogla rakie ne dite .

Tags:

0 Responses to “Ne mbrojte nga reumatizma ”

Posta un commento

BEJ NJE KOMENT ,KJO DO TE SJELLE PERMIRESIMIN E SHERBIMIT TONE

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians