• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

NENAT E FEMIJET

Obeziteti infantil gjithe gabimet e keshillat

Shtimi i te mbipesheve zbret ne nivelin e moshes 10 vjece por  shtohet obeziteti ne shkalle europiane vendet me problematike te europes jane Anglia Italia e Qipro . Jo vetem kileve te teperta po shtohet dhe numri i semundjeve te shumta  shume te renda sic jane per shembull ato kardio vasculare . VAZHDO TE LEXOSH

Ushqimi me qumesht gjiri redukton obezitetin infantil

Obeziteti infantil eshte nje nga problemet e shekullit, menyra e te ushqyerit ne menyre te gabuar ,e stili i jetes jo i  rregullt sjellin fenomene gjithmone e me teper tek femijet qe nga fillimet e para te jetes se tyre , kane kile te teperta ,dhe se nuk kurohen ne kohen e duhur do te perballen me nje jete te veshtire ,dhe me vazhdo te lexosh


Dhimbja e kokes tek femijet: keshilla te nevojshme

Dhimbja e kokes eshte nje problem qe i intereson edhe femijeve .Jo vetem te rriturit mund te jene viktime e migrenes ,por dhe femijet e tyre mund te perjetojne nje gje te tille .   vazhdo te lexosh


Pije te embla ne femijeri ,zemer ne rrezik si i rritur    vazhdo te lexosh
Obeziteti ne shtatezani dhe autizmi
             vazhdo te lexoshQumeshti i gjirit ben mrekullira
            vazhdo te lexosh

0 Responses to “NENAT E FEMIJET”

Posta un commento

BEJ NJE KOMENT ,KJO DO TE SJELLE PERMIRESIMIN E SHERBIMIT TONE

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians